Reflexní masáž

Reflexní masáž se provádí na sucho a velmi pomalu. jsou seřazeny do 4 sestav (zádová, hrudní, pánevní a pro šíji a hlavu). Hmaty mají přesné pořadí a reflexně ovlivňují tkáně a vnitřní orgány přes kůži. Tento léčebný zákrok je aplikovaný na povrch těla (tedy na kůži), jehož citlivost je určitým onemocněním reflexně změněna.

Reflexní masáž se provádí na sucho a velmi pomalu. Speciální hmaty jsou seřazeny do 4 sestav (zádová, hrudní, pánevní a pro šíji a hlavu). Hmaty mají přesné pořadí a reflexně ovlivňují tkáně a vnitřní orgány přes kůži. Tento léčebný zákrok je aplikovaný na povrch těla (tedy na kůži), jehož citlivost je určitým onemocněním reflexně změněna.

Reflexní masáž je vhodné použít v případě akutních onemocnění vnitřních orgánů, při poruchách prokrvení, pooperačních a poúrazových stavech, funkčních degenerativních a některých chronických revmatických onemocněních, vegetativních a hormonálních onemocněních.

Typy reflexních masáží:

 • Vazivová masáž - obdobou masáže reflexní. Tato speciální technika představuje hmaty, které posouvají kůži a podkoží proti spodině. Cílem je uvolnit vazivové složky a zlepšit tak funkci svalů, podkoží a kůže.
 • Periostální masáž - je dalším typem masáže reflexní. Představuje tlak (např. bříškem prstů) na povrch kosti, kde se nachází reflexní změna. Za úkol má hlavně odstranit bolest.
 • Akupresurní masáž - tlaková masáž prsty, nebo tupým předmětem, kterou stimulujeme specifické reflexní body. Cílem je ulevit od bolesti, přes reflexní zóny léčit onemocnění a podpořit tělo, aby používalo svých přirozených regeneračních mechanismů.

  Cílem akupresurní masáže je podpořit:

  • oběh krve a lymfy
  • harmonizovat funkci nervového systému
  • regulovat činnost žláz s vnitřní sekrecí a hlavně ulevit od bolesti.