Náprava pohybového aparátu s prvky chiropraxe

Mobilizace páteře, žeber a kloubů

Mobilizace slouží k nenásilnému odstranění kloubních blokád v těle. Jedná se o jemný a cílený pohyb, který obnovuje kloubní pohyblivost.

Měkké techniky 

Během této techniky dochází k obnově posunlivosti měkkých tkání a ke zlepšení svalové funkce. Tato technika bývá přípravou k uvolňování blokád a k mobilizaci.

Manipulační terapie

Navrací hybnost periferních kloubů a páteře manuální technikou do správného postavení. Nejčasteji se používá u funkčních kloubních blokád, které jsou bolestivé.

Náprava pohyblivého aparátu s prvky chiropraxe je léčebná metoda založená na teorii, že je možné tělo ručním napravováním a manipulací dovést k jeho původní rovnováze, čímž zároveň dochází k podpoření samo léčící schopnosti organismu. 

Samotná technika zahrnuje soubor terapeutických hmatů, kterými terapeut ručně posouvá, napravuje, zatlačuje na klouby, vaziva a svaly, čímž se dosáhne pozitivního účinku na nervový systém a žádanou úlevu pro klienta. Manipulační technikou za pomoci pasivního strečinku dochází k odstranění bolesti a navrácení ohebnosti pohybového aparátu.